dřevěný plot

Akátové kůly

odkorněné a odbělené akátové kůly

Akátové kůly a opracovaná akátová kulatina

Akátové dřevo díky jedovatým silicím odpuzuje zaručeně všechny plísně, dřevokazné houby, bakterie a jiné škůdce. Již akátový strom rostoucí v lese je svým způsobem predátor. Rychlostí růstu předbíhá velmi rychle ostatní dřeviny a díky kořenovému systému, který na sebe váže dusík, kolem sebe vytváří mrtvý prostor, který dokáže využít zase pouze akát a kopřivy. Dá se o něm tedy říci, že tato do našich lesů dorazivší dřevina je skutečný nezmar, která nemá jiného nepřítele než motorovou pilu.

Akátový kůl se svými vlastnostmi hodí spíše do prostředí s menší vlhkostí, pro vyloženě vlhké podmínky se doporučuje dubové dřevo, které naopak, pokud jeli ponořeno pod vodou, tvrdne a postupně kamení, pokud však by voda  ustoupila, dub se znehodnotí a jeho životnost je u konce. Pro klasický dřevěný plot je akátový kůl ideální volbou.

Životnost akátového kůlu je nejlépe zajištěna odkorněním a odstraněním lýkové vrstvy s bělí. V tomto přírůstovém dřevě je nejvíce živin, na které se váží nežádoucí škůdci a bakterie. Ve vnitřním materiálu akátové kulatiny již žádné z těchto podmínek k životu škůdců splněny nejsou.

odkorněné a odbělené akátové kůly

Je nám líto, ale v současné době Vám nejsme z kapacitních důvodů nabídnout samostatné kůly, pouze dohromady s plotovými poli nebo s akátovým plotem.

Pro kompletní instalaci plotu se nic nemění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Exit mobile version