dřevěný plot

Dřevěné ploty

 

regionální produkt České středohoří-štípané ploty

Bezúdržbové štípané dřevěné ploty, estetické plotové pole s fantazií přírodní linky a originální patinou starého dřeva s nádhernou kresbou dřevních vláken. Prostor, kde nám příroda dokazuje, že štípané dřevěné ploty vytvoří pro oko přirozenou harmonickou podívanou a rytmus plotového pole je díky fantazii přírody nekonečná podívaná.

oslík a dřevěný plot
dřevěný plot a oslík

Vítáme všechny, kteří se nechají potěšit kouzlem dřeva a fantazií přírody. Kdo kráčí po této cestě, dobře zná její sílu a přirozenou krásu, která pozitivně ovlivňuje lidské smýšlení a život. Pravda je taková, že všichni pocházíme z džungle, která nám byla skrýší a domovem a během evoluce jsme tuto džungli zase postupně opouštěli. Jenže džungle neopustila nás a proto vše z ní je nám blízké a osobní.

OHEŇ, VODA, LES, DŘEVO…..

…přirozená krása a bezpečí

Zabývám se zpracováním dřeva štípáním, dělením do jeho přirozené formy, takto získávám originální polotovary věrně kopírující růst  dřeviny. Z těchto naštípaných segmentů lze poskládat oku lahodící oplocení, nahrubo naštípanou ohradu pro dobytek nebo může být začátkem pro tvorbu zahradního nábytku či dětského hřiště.

Každý kdo byl v lese ví, že příroda se do své dřevěné formy projevila svoji nejpřirozenější formou- možné je úplně vše.

Dřevěné ploty. Jak to začalo?

Mimo jiné štípeme i dřevěné střešní šindele a jednoho dne při loupání mne napadlo štípnout větší kus a polotovar prodloužit….a hle první plotová plaňka byla na světě, seskládal jsem jedno vzorkové plotové pole a mé srdce zajásalo nad skvělým pohledem na seskládané plotovky.

A to mne skutečně zaujalo….Ano, je to skutečně ono, skvělý materiál, se skvělými vlastnostmi a dokonalým vzhledem.Jak se říká: „V jednoduchosti je krása!“

Tak se narodil první štípaný dřevěný plot.

Musím přiznat, že nejsem příznivcem zábran, jež vytváří mezi lidmi překážky a hranice,  kterými se chráníme. Jedna věc je však jistá: Dřevěné ploty byly,jsou a budou,… .

Tak ať ten svůj plot přeskočíme.

Věci a kouzla jsou, a k lidem přícházejí někdy viděny a někdy očím zastřeny,záleží pouze na tom, jak jsou otevřeny…

 

Všem přeji krásný den Jan Tyle.

Pokud Vás zajímají informace o vypalování značek a grafik do dřeva zkuste kliknout zde. Tradiční a přece neobvyklé spojení dřeva a ohně.

akátový plot
plot Klasik 140cm
Štípaný dřevěný plot
dřevěný plot ŠTÍPÁK
dřevěný plot
dřevěný plot ŠTÍPÁK
dřevěný plot ŠTÍPÁK
dřevěný plot ŠTÍPÁK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Exit mobile version